BIURO BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO "ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM" !!!

90 rocznicę odzyskania niepodległości Biuro Bezpieczeństwa Narodowego postanowiło poświęcić mało znanemu i nie powiązanemu bezpośrednio z wydarzeniami roku 1918 fragmentowi naszej historii.
Uznając, że Narodowe Święto Niepodległości to święto wszystkich bohaterów, którzy kiedykolwiek walczyli o naszą wolność, tegoroczne obchody poświęcono „Żołnierzom Wyklętym”, czyli żołnierzom Powstania Antykomunistycznego z lat 1944-1963.
W ramach obchodów Święta Niepodległości 11 listopada, BBN organizuje w Warszawie liczne imprezy, między innymi wystawę, inscenizację walk niepodległościowców z oddziałami UB/NKWD oraz debatę młodzieży z historykami, publicystami i politykami. Mieszkańców Warszawy, dziennikarzy serdecznie zapraszamy. Szkoły chcące wziąć udział w imprezie prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, który można pobrać poniżej.
Zamieszczam również szczegółowy plan przygotowywanych przez BBN wydarzeń [kliknij w plan by otworzyć PDF].
Wydział Promocji Patriotyzmu i Polityki Historycznej BBN bardzo serdecznie zaprasza również reporterów na wydarzenia z załączonego programu w celu późniejszego ich zrelacjonowania.

Strona główna>