GRA "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI"

11 listopada 2008 r. w Tarnowie  odbędzie się promocja gry "Żołnierze Wyklęci"

Gra "Żołnierze Wyklęci" z pewnością jest czymś czego jeszcze nie było. Na polskim rynku wiele jest kolekcjonerskich gier karcianych jednak żadna z nich nie opowiada prawdziwej historii. To ogromny atut "Żołnierzy Wyklętych", ale również potencjalny zarzut. Mogą bowiem podnieść się głosy, że bagatelizuje się wydarzenia z przeszłości, że cierpi ich powaga, że to niedopuszczalne. Zresztą podobne głosy pojawiają się wraz z wydawaniem kolejnych komiksów lub muzycznych trybutów opartych na historii ostatniej wojny światowej.

W grze "Żołnierze Wyklęci" każdy z graczy kieruje zarówno oddziałami leśnymi jak i komunistycznymi, częściowo karty przedstawiają prawdziwe postaci, które ponad pół wieku temu opowiedziały się po jednej ze stron. Nie ma jednak wątpliwości kto był wtedy bohaterem a kto zdrajcą. Gra odkłamuje historię polskiego podziemia walczącego w latach 1944-1956 z komunistami i takie jest jej zadanie.
Twórcy gry mają nadzieję, że będzie ona impulsem do głębszego poznania tragicznych dziejów powojennej Polski.
Planowane są spotkania promocyjne w innych miastach Polski.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poniżej do obejrzenia promocyjny klip, w którym wykorzystano utwór "Skazani na śmierć" autorstwa Dawida Hallmanna (znalazł się on na płycie w hołdzie NSZ – "Twardzi jak stal" – do posłuchania tutaj: TWARDZI JAK STAL – muzyczny hołd dla NSZ>)Strona główna>