65 rocznica śmierci mjr. "Orlika"

Obchody 65 rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka "Orlika" – Ryki, 26 czerwca 2011 r.

W niedzielę, 26 czerwca 2011 r. przypada 65 rocznica śmierci majora Mariana Bernaciaka ps. "Orlik". Honorowy patronat tej uroczystości przyjął Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski, Pasterz Diecezji. Na sumie o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Rykach zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta za majora "Orlika", dowódcę zgrupowania partyzanckiego 15. Pułku Piechoty Wilków AK-WiN oraz za Poległych, Pomordowanych i Zmarłych Jego Żołnierzy. Podczas tej uroczystości nastąpi przekazanie przez rodzinę "Orlika", jako wotum do kościoła w Rykach, Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski nadanego pośmiertnie przez prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego w 2009 roku.

Dalsza część uroczystości odbędzie się pod pomnikiem AK-WiN przy ulicy Warszawskiej: będzie to apel pamięci, wystąpienia okolicznościowe i złożenie wieńców. (Dla delegacji i chętnych o godz. 9.30 wyjazd autokarem z parkingu przy kościele do Piotrówka i Zalesia, aby złożyć wieńce).

Organizatorzy: poseł Jarosław Żaczek, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Rykach, Prawicowy Ruch Samorządowy w Rykach oraz Koło Historyczne im. Armii Krajowej przy I LO w Rykach.

Więcej na temat mjr. Mariana Bernaciaka "Orlika" czytaj:

Strona główna>